Spalování dřeva

Technologie spalování dřeva

Spalování dřeva je zelenou volbou

Palivové dřevo je obnovitelný, ekologický a cenově nenáročný zdroj energie. Při topení dřevem tak šetříte náklady, ale i životní prostředí. Správnou volbou pro topení dřevem jsou pravá kanadskými krbovými kamny a vložkami od společnosti Dragon JH s.r.o.

BIOMASA JAKO TOPIVO

Biomasu je jednak ekologický zdroj tepla, ale i ekonomicky výhodný. Lze jej snadno použít jako topivo pro vaše krbová kamna a krbové vložky. I v případě nákupu drahého palivového dřeva je způsob vytápění krbovými kamny stále nejvýhodnější na trhu.

CO JE TO VLASTNĚ BIOMASA?

Podle definice je biomasa tvořena zbytky rostlinných nebo živočišných těl. Pokud hovoříme o biomase jako o palivu pro Vaše krbová kamna, nemyslíme tím těla mrtvých zvířat, nebo slupky od banánů, ale myslíme tím dřevní hmotu (dřevní piliny, kůru stromů)

VYTÁPĚNÍ DŘEVEM

Při spalování dřeva vzniká rovnováha díky produkci CO2, kterou stromy potřebují k vlastnímu růstu. Naproti tomu stromy produkují O2, kterou potřebujeme všichni k dýchání a oheň k hoření – což uzavírá kruh. Dřevo se díky tomu řadí mezi zdroje tepla šetrné k životnímu prostředí.

Vytápění dřevem vychází stále jako finančně nejlevnější zdroj tepla. Pokud navíc máte možnost těžby dřeva svépomocí, jsou ceny za vytápění dřevem zlomkem ceny ostatních způsobu. Pokud nemáte možnost těžby svépomocí, pořídíte 1m3 za 800-1.200 Kč, náklady na vytápění běžného rodinného domu Vás tak vyjdou přibližně na 14.000 Kč. V případě vytápění stejného domu zemním plynem, dřevěnými briketami nebo peletami se náklady pohybují od 22.000 do 28.000 Kč. Ještě dražšími variantami jsou topení propan-butanem nebo elektřinou.

Dřevo je ovšem důležité nechat dobře vyschnout – vlhké dřevo má menší výhřevnost, roste jeho spotřeba, vzniká větší množství spalin a kamna (kotel, nebo krb) se zadehtuje. Topení tvrdým dřevem (bukem, nebo dubem) je úspornější než topení dřevem měkkým (například smrk, nebo borovice). Jelikož má tvrdé dřevo vyšší měrnou hmotnost, je nutné nechat dřevo dobře proschnout - ideální je zásobit se na 2-3 sezóny dopředu, znamená to skladovací prostory, ale tento krok se vám rozhodně vyplatí.

KRBOVÁ KAMNA PRO VYTÁPĚNÍ BYTU ČI DOMU?

Krbová kamna a krbové vložky z naší nabídky jsou vhodná nejen jako zdroj tepla, jsou navíc dekorativním a uklidňujícím prvek vybavení vašeho domova. Naše krbová kamna a krbové vložky Vám poskytnou teplo na celou topnou sezónu nejen v místnosti s krbem, či kamny, ale s namontovaným teplovodním nebo teplovzdušným rozvodem v celém vašem domovu.