Proč koupit krbovou vložku nebo kamna na dřevo

Proč topit dřevem?

Stále mnoho domácností vytápí své domy a byty lokálně. Mnoho domácností spaluje uhlí, které ale produkuje mnoho škodlivin, alternativní řešením jsou ekologická kanadská krbová kamna na dřevo.

Řešení je topení dřevem – obnovitelnou surovinou. Účinnost běžných krbových kamen a vložek se pohybuje v rozmezí 40 až 60%. Kanadská kamna a krbové vložky od Dragon JH mají účinnost přes 70% a jsou opatřena certifikáty o kvalitě spalování a emisní produkci, které jim umožňují být prodávány ve vyspělých zemích s nejpřísnějšími kritérii.

Technologie sekundárního spalování kanadských krbových kamnech a vložkách je ojedinělá. Přívod vzduchu napojený do topeniště je nejprve předehříván v duté konstrukci až na teplotu 500°C a až po ohřátí je vháněn do spalovací komory, kde dochází ke dvoustupňovému spalování. Tato technologie patří k těm vůbec nejekologičtějším. Tento způsob spalování se nazývá pyrolýza. Díky vysokým teplotám se spaluje většina nečistot obsažených v kouři a emise dosahují pouze 5% povolené normy. Pomocí této technologie se navíc snižuje spotřeba dřeva, v kanadských krbových kamnech je spotřeba oproti běžným kamnům nižší o 30 až 50%. Při vysokých teplotách vzniká i minimum zbytkového popela.

Hlavní výhodou pro zákazníka, je u těchto krbových kamen rovnováha mezi kvalitou, výkonem, cenou a v neposlední řadě i vzhledem.

KRB NEBO KRBOVÁ VLOŽKA?

Krby nabízí uklidnění při pohledu do plamenů umocňující pocit tepla. Problém s krby tkví ale v jejich účinnosti a využitelnosti. Krby s otevřeným ohništěm stavěné odborníky dosahují účinnosti 10 až 15% (15% je málo kdy dosaženo), naproti tomu při využití krbové vložky je dosaženo účinnosti až 80% - to má za následek menší spotřebu paliva a více tepla, dále kromě otevřeného ohniště nabízí krbové vložky možnost přidání ventilátoru, teplovzdušného rozvodu a produkuje menší množství popela.

Vytápění pomocí teplovzdušných rozvodů s ventilátorem, rychlejší s menšími tepelnými ztrátami. Teplovzdušným systémem s ventilátorem lze z jednoho zdroje vytopit až 500 m3, přičemž rozvody potrubí mohou dosáhnout délky až deset metrů.

TECHNOLOGIE PRODLOUŽENÉHO HOŘENÍ

Patentovaná technologie prodlouženého hoření EBT (Extended Burn Technology) je dostupná exkluzivně u modelové řady krbových kamen Summit od společnosti Pacific Energy. Tato technologie řídí přívod vzduchu do topeniště tak, aby udržela krbová kamna v optimální teplotě nutné k dlouhému hoření. S EBT technologií může tato řada krbových kamen Summit udržet teplotu vašeho domova po celou noc a po ránu, po otevření přívodu vzduchu, Vás přivítat sálavým plamenem dohořívajícího polena.