Zavřít


Přihlásit se | Registrace

Buďte připravení na zimní bouři!

Buďte připravení na zimní bouři!

Buďte připravení na zimní bouři!

 Se zimní bouří může přijít silný vítr, sníh a led, který může strhávat elektrické vedení a stromy. Tyto výpadky proudu mohou trvat několik hodin nebo dokonce i dnů.  Většina domácností vyžaduje pro správnou funkci topení elektrický proud, proto v případě výpadku proudu je nutné zajistit co nejdříve zdroj tepla.

 Být připraven je zásadní.  

Zimní ledové bouře a porouchané elektrické vedení mohou způsobit velké zpoždění při obnovení dodávky elektřiny.  Zatímco některé výpadky proudu jsou krátké, spousta výpadků proudu v zimních měsících může trvat i několik dní.  Nejlépe byste měli být připraveni minimálně na tři celé dny (72 hodin) bez elektřiny.

Buďte připraveni

 Až 50% domácností není připraveno na delší výpadky proudu.  Je důležité mít zásoby nejen jídla abyste se udrželi v bezpečí a pohodlí při výpadku proudu.  Doporučujeme vše co budete potřebovat umístit  na snadno přístupné místo.

Vaše nouzová sada by měla obsahovat:

 Svítilny

 Nabíječka mobilních telefonů na baterie AA

 Plně zásobená lékárnička

 Dlouho hořící svíčky

 Krabička zápalek nebo zapalovač

 Rádio na baterie

 Hotovost za nouzové nákupy

 Balená voda - cca. 4 litry na osobu / den

 Konzervované a suché jídlo, které nepodléhá rychlé zkáze - dostatečné množství na 3 dny

 Zabezpečit teplo během výpadků proudu.

 

Jak jinak než s použitím krbu nebo krbových kamen na dřevo

 Krby nebo krbová kamna na  dřevo jsou bezpečné i při výpadku proudu.  Tyto krby nevyžadují pro chod elektřinu a lze je bezpečně používat při výpadku proudu.

 Pokud tedy máte výpadek proudu a máte krb na dřevo,  bude. Zatímco mnoho dalších zdrojů tepla regulovaných elektřinou již nebudou fungovat.

 Níže uvádíme některé z nejčastějších otázek ohledně výpadků proudu.

 Lze použít při výpadku proudu krby nebo krbová kamna?

 Absolutně!  Krby na dřevo jsou nejstarším zdrojem tepla v domácnostech.  Ačkoli jsou dnes moderní krby a kamna na dřevo technicky mnohem vyspělejší než staré krby z dávných dob, stále fungují stejně.  Díky přirozenému vztlaku vzduchu mohou bezpečně fungovat u vás doma bez elektřiny.  Krby na dřevo budou produkovat sálavé teplo bez ohledu na to, zda je či není elektrická energie k dispozici.

Jak váš krb udrží v bezpečí během výpadku proudu?  

 Krby na dřevo vám poskytují bezpečný zdroj tepla i světla při výpadku proudu.