Zavřít


Přihlásit se | Registrace

Kniha spokojených zákazníků

Kniha spokojených zákazníků

Jste zákazníkem DRAGON JH s.r.o. a chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti se spoluprací s námi? Přispějte nám do Knihy spokojených zákazníků!

Zprávu se nepodařilo vložit


Taclík | 23.11.2017

Dobrý den, k vytápění používáme již více jak 15 let kanadská kamna od firmy Dragon. Kamna fungují stále bez problémů a je vidět, že je to kvalitní materiál. Až budeme jednou kamna měnit, určitě se zase obrátíme na Vás. Děkujeme.

Doležal | 4.8.2017

Před 6-ti lety jsme si zakoupili krbovou vložky Hampton HI305. Stopíme méně dřeva než dříve a hlavně vydrží hořet celou noc a ráno jenom přiložíme. Popela je minimum, vynášíme ho nejdříve jednou za měsíc. A čištění skla také funguje dobře, prakticky ho nemusíme ručně čistit. Rozvody horkého vzduchu jsou vhodné, protože bez nich je v místnosti u vložky až zbytečně moc tepla a vytopíme bez problému několik dalších místností. Děkuji.

Tlučhoř | 31.5.2017

Naši domácnost vytápíme již asi 6-tým rokem krbovou vložkou Super Insert od Pacific Energy. Jsme spokojeni,když je opravdu suché dřevo, vydrží vložka v zimě topit celou noc a ráno v klidu přiložíme. To čištění skla také funguje dobře. Žádnou větší údržbu jsme zatím nemuseli dělat, když vložku vyčistím, vypadá stále zánovně. Dobrý pomocník je i ten magnetický teploměr, který ukáže optimální provozní teplotu. Chystáme se zakoupit nějaká kamínka na chatu, tak se určitě zastavíme.

P.Hozák | 31.3.2017

Dobrý den, druhým rokem používáme doma k vytápění vložku od Regency, I2400 s rozvody vzduchu. Chvilku jsme se učili správně topit a ovládat to, ale pak už prostě paráda. Večer naložíme dřevem, ráno stačí přiložit a tepla je spoustu. To sklo také drží pěkně čisté, když se správně topí. Jsem rád, že jsme se po Vašem doporučení pro tuto značku rozhodli.

Bervid | 24.2.2017

Dobrý den, před dvěma lety jsme si koupili na chatu kamna modelu Vista a musím konstatovat, že předčila naše očekávání. Když si přinesu tvrdé dřevo, vydrží topit i víc než 6 hodin. Na začátku jsme museli trénovat a pochopit systém fungování, ale nyní maximální spokojenost. Hlavně dřevo musí být opravdu suché, aby pěkně zplynovalo. Oplach skla funguje také velmi dobře a popel vynášíme zřídka, ani si nepamatuji kdy naposled vzhledem k víkendových topením. Děkujeme za super tip!

Martin Sustek | 14.3.2015

Dobry den. Timto bych chtel podekovat Mistru Janu Dolezalovi a kolegum z Jablonce nad Nisou za precizne odvedenou praci pri montazi krbove vlozky i3100l 22Kw v cetne rozvodu. Konecne je v baraku teplo. Diky.

Krbová kamna Alterra CS 1200

Pavel Zděnek | 15.10.2014

Dne 23.08.2013 nám byla instalována kamna ALTERRA CS 1200.
Musím konstatovat, že jednání před zakoupením kamen bylo perfektní a samotná instalace proběhla bezproblémově. Pánové museli vymyslet a vyřešit šikmé napojení kouřovodu na komín. Vše se jim naštěstí podařilo jak k naší, tak i k jejich spokojenosti. Vše je nejenom funkční, ale i esteticky a precizně provedené.
Září je “naštěstí“ již trochu chladnější, takže jsem kamna mohl vyzkoušet. Přestože se jedná o kamna s malým výkonem (11kW) hřejí perfektně a ventilátor Ecofan rozfoukává teplo po celém domě. V kamnech přitápím navečer a v celém domě je 23 – 24oC. Kamna máme v patrovém domě s otevřenou halou. Díky Ecofanu je teplo po celém domě.
Při srovnání s předcházející krbovou vložkou se jedná o jinou třídu kamen. Spotřeba dřeva je minimálně poloviční. U starého krbu jsem přikládal každou hodinu, nedal se pořádně regulovat, v obývacím pokoji bylo teplo, ale do domu bez ventilátoru teplo prostupovalo pomalu.
Kamna ALTERRA CS 1200 vydrží bez problému hořet 3-4 hodiny, další 3-4 hodiny je v kamnech žhavé a i po 10ti hodinách je v nich dostatek žhavého na to aby chytly třísky.
V současné době zatopím večer okolo 18:00 hod. a po rozhoření kamen přiložím. Večer okolo 23:00 přiložím na noc. Ráno v 7:00 je ještě hodně žhavého. V případě potřeby bych mohl bez problémů přiložit a kamna by hořela dále. Vzhledem k tomu, že ještě není až taková zima ráno pouze prohrábnu žhavý popel v kamnech a kamna nechám vyhořet. Odpoledne po 17:00 je v kamnech ještě jemný žhavý popel/prach a kamna mají teplotu cca 70oC.
S kamny jsme velice spokojeni. Proti předcházející krbové vložce je účinnost spalování v kamnech opravdu násobná, což registruji na spotřebě dřeva, ta je v tomto přechodném období minimální. Z komína se v podstatě nekouří. Sousedi ani nevědí, že v kamnech topíme.

Kamna Regency 16 kW

Procházka Vladimír | 15.10.2014

Dobrý den! Kamna krbová Regency 16KW jsme koupily v roce 2009. Vytápíme s kamny celé podlaží a máme všude krásné teplo. Je to moje nejlepší životní investice, jsme moc spokojeni a též spokojeni se službami firmy Dragon. Prováděli mně opravu ventilátoru Ecofan a vše bezplatně. Děkujeme Vám. Procházka Vladimír Vodňany

Krbová vložka Regency I 2400

JUDr.VLadimír Hrdina | 15.10.2014

Vážení,

v loňském roce jsem zakoupil krbovou vložku REGENCY I 2400 16 kw a v dnešní době se již mohu s Vámi podělit o dojmy .
Vytápím prostor 154 m2 s výškou místností 2,60 metru. Je to rodinný dům postavený v roce 2000 . Krbovou vložku jsem zabudoval místo vložky BLANZEK - 14 kW, mám zhotoveny horkovzdušné rozvody s ventilátorem umístěným v 1 patře rodinného domku . Ke krbové vložce jsem přivedl z venčí trubkou o průměru 70 mm studený vzduch. Pro lepší regulaci jsem si nechal udělat regulační klapku na komín. Délka komína je 5,8 metru o průměru kouřovodu 190 mm.
Dosavadní zkušenosti.
topím nepřetržitě od poloviny listopadu 2011 a to tím způsobem, že ráno kolem 6,00 hod prohrábnu popel a přiložím, nechám cca 3-5 minut rozhořet , poté stáhnu tah u vložky ale i regulaci komína, Domů přicházím nejdříve kolem 17,00 hod - v bytě bylo nejméně 20,5 stupně , prohrábnu popel a přiložím . Kolem 20 hodiny přikládám naposledy . Aby jsem si udělal obrázek o spotřebě dřeva tak jsem přesně zvážil stopené dřevo.
Každá hodina = 1 kg polena tvrdé dřevo - dub nebo buk o vhkosti kolem
12-13 %.
Doposud jsem vybíral popel 2x a to vždy jeden 10litrový kbelík.
Je pravda, že je nutné se naučit ekonomicky topit s touto krbovou vložkou, ale v každém případě se to vyplatí, Dále mohu potvrdit , že je možné prodložit interval na přikládání až na 12 až 13 hodin, ale záleží na venkovních povětrnostních podmínkách.
Děkuji Vám za kvalitní výrobek který splnil má očekávání.Smekám před
tímto výrobcem Pro ilustraci 1 kotec dřeva - viz foto spálím za 5 - 7
dní podle venkovní tepltoy.

Kanadská kamna se sekundárním spalováním

Anna Zadražilová | 15.10.2014

V srpnu nám Vaše firma instalovala kanadská kamna se sekundárním spalováním. Dlouho jsme nad nimi uvažovali a definitivní rozhodnutí jsme učinili, když paní Burdová z Vaší prodejny nám s profesionálním přehledem vysvětlila všechny taje tohoto způsobu vytápění. Musíme ji velmi pochválit, protože se nám věnovala s plným nasazením a fundovaně odpovídala na všechny naše dotazy. Také instalace za účasti Vašich techniků byla bez problémů a byla dobře odborně zajištěna a provedena. Děkujeme.

Krbová vložka

Šárka Přádová | 15.10.2014

Dlouhojsme přemýšleli, jaká krbová kamna či vložku pořídit a co je lepší. Na výstavě,kde jsme kanadská krbová kamna viděli hořet, nás hodně zaujala a měli jsme jasno. Po skvělém výkladu a vysvětlení všeho kolem jsme zakoupili krbovou vložku u pana Doležala z Jablonce. Spolupráce s ním byla naprosto skvělá. Výklad,jak co funguje a co nám skutečně bude lépe vyhovovat, příprava, rozvody, zabudování,montáž...nyní už jen ta zima aby přišla a my se hřáli u kamen. Ale už po malém vyzkoušení jsme zjistili, že skutečně vyhřejeme celý dům a za málo (peněz i dřeva). Ještě jednou díky moc panu Doežalovi za vše.

Krbová vložka I 1200 Small

Jiří Koblic | 15.10.2014

Krbová vložka I1200 SMALL
Pomocí přidaného ventilátoru s regulací otáček, který odebírá teplo z
prostoru za vložkou, se přez chodbu vytopí celé patro o rozloze 120 M/2. Vrchní plocha pěkně hřeje, díky různě velkým dírám v hurdiskách, zbytek je vyzděný z "heblu". Obklad je zakoupený v téže prodejně. Vysoká účinnost,malá spotřeba dřeva, komfort a malý zbytkový popel je hlavní výhodou těchto super kamen! Jsme tak spokojeni, že o patro níž buduji něco podobného, se stejnou vložkou.

Kamna Pacific Energy Spectrum Classic

Jiří Švanda | 15.10.2014

Zakoupil jsem kamna PE Spectrum Clasic 16kW od pana Doležala z Jablonce, kterého chci tímto pochválit za přístup s jakým se věnoval instalaci kamen u nás. Dlouho jsem zvažoval jaká kamna koupit, nechtěli jsme černá kamna a tak volba padla na kamna v barvě Cooper, která jsou nádherná a bezvadně fungují. Díky

Kanadská krbová kamna

Pulpánová Jarmila | 15.10.2014

Touto cestou děkuji týmu kanadská krbová kamna Písek. Vysvětleno nám bylo vše od A až po Z. Kamna dovezeny a zapojeny bez nejmenších problémů. A to nejlepší je jak úžasně kanadská kamna hoří a spotřebují málo paliva!

Krbová kamna

Šnejdová Jaroslava | 15.10.2014

Chtěli bychom touto cestou vyjádřit díky za profesionální postup a servis při smontování a zapojení krbových kamen všem vašim zaměstnancům. Zejména velice ochotnému a fundovanému panu Šimánkovi, který nás prvně oslovil na výstavě v ČB. Ve velice krátké době přijel a osobně poradil a velmi pečlivě proměřil místo pro Kanadská krbová kamna. Odjel s objednávkou a příslibem, že krbová kamna smontují a přímo provedou instalaci do komína. Bohužel dlouhodobě onemocněl, ale přesto nám zajistil montáž od kolegů z Písku. Po asi 4 dnech přijel pan Buriánek a s velkou profesionalitou a pečlivostí vyvrtal a napojil kamna do komína. Ještě jednou dík a více takových firem jako je firma Dragon, které stojí za svým slovem a člověk se může bez starosti spolehnout, že vše bude tak jak si představoval. Tato krbová kamna jsou již druhá, která jsme si pořídili a jsme velice spokojeni.

Krbová kamna a vložka

František Hlava | 15.10.2014

Při mé návštěvě jsem Vás informoval o naší spokojenosti s krbovou vložkou i krbovými kamny zakoupenými u vaší firmy. Slíbil jsem snímky již realizované vestavby, zasílám je v příloze. Skleněná vitráž zakrývá otvor a dostatečný přístup k rourám na odvod spalin a jejich pohodlnějšímu čištění i celé vložky od prachu. Vše odzkoušeno v praxi teplota z vložky skleněnou vitráž žádným způsobem nepoškozuje.

Kvalitní kanadská kamna

Radislav Sonntag | 15.10.2014

Dobrý den,
když jsem se rozhodoval koupit krbová kamna, měl jsem na výběr mnoho firem, které tato kamna nabízely. Po několika návštěvách výstavních veletrhů jsme se rozhodli, že zakoupíme velice kvalitní kanadská krbová kamna , která na nás zapůsobila i nádherným desingem. Zaujalo nás to, že jsme je viděli na místě hořet. Kamna jsme si koupili.
Jsme s nimi velice spokojení . Myslíme si, že je to nejlepší investice do vytápění. Krbovou vložku máme již pátý rok. Všude je teplo jako v lázních, popel vybíráme jednou za šest neděl, i déle. Nyní máme i krbová kamna. I s těmi jsme velice spokojeni. Můžeme jen vřele doporučit. R.S.

Kamna Regency F1100

Zbyněk | 15.10.2014

V květnu tr. jsem kopil kamna Regency F1100 ,před tím jsem měl krbovky zastaralé, ty se vyznačovaly velkou prašností v místnosti,velkou spotřebou paliva a malým výkonem.Regenci mají vše na opak málá spotřeba dřeva, velké teplo a minimální prašnost,fakt nemají chybu, díky za ně ,doporučuji!!!

Ventilátory

Marie Hybšová | 15.10.2014

Dobrý den, na výstavě FOR ARCH se nám moc líbily Vaše ventilátory. Nevím proč, ale v hlavě mi utkvěla cena 450 Kč, ale když jsem se dívala na Vaše stránky, cena je úplně jiná a i design těch vyobrazených ventilátorů se mi zdá trošku jiný. Ráda bych ventilátor koupila příteli k Vánocům, ale teď nevím, zda bych vybrala ten správny... Můžete mi poradit? Děkuji moc za laskavost. Hezký den přeje Hybšová

Ventilátor Ecofan

Václav Hanuš | 15.10.2014

Koupil jsem si oba druhy ventilátoru Ecofan a i přes počáteční vysokou investici, která se okolí moc nezdála a u mne rozum zastiňovalo klukovské nadšení pro tak úžasné zařízení, jsme všichni nadmíru spokojení. Babička má lepší tepelnou pohodu, kterou prověřovala pocitově i teploměrem a já s druhým dědou jsme téhož názoru. Prostě vždy po zatopení nastane "zázrak" a vrtulka se téměř neslyšně roztočí a bez znatelného průvanu nám skoro srovná teploty u kamen i oken.

Krbová vložka se vzduchovým rozvodem

Hana Jermářová | 15.10.2014

Máme od Vás zakoupenou krbovou vložku se vzduchovým rozvodem, kterou manžel obezdil anglickou cihlou. Je to velice krásné, ale hlavně účelnost těchto kanadských kamen je 100%. Minimum odpadu, výhřevnost v celém RD o výměře 120m2 dolní a 80m2 horní podlaží. Spotřeba paliva na sezonu cca 7-8m3, přikládání po 6-8 hodinách. Vaše kamna doporučuji všem, kteří uvažují o vytápění krbovýmy kamny.

Krbová kamna F1100

Duchoň | 15.10.2014

Mám vaše kamna F1100 a i přes relativně malé rozměry mají vynikající výkon a dostatečně vytopí celý náš rodinný dům. Také bych řekl, že mají velmi hezký desing a plní veškeré naše očekávání od krbových kamen. Můžeme doporučit.

Krbová kamna

Beran | 15.10.2014

mám vaše krbová kamna již 6 let a jsem velmi spokojen. Dřevo nosím v bedně od banánů a vydržím 2-3 dny, popel uklízím 1 měsíčně vysavačem. Co se týká výkonu, tak ten je vysoký - doporučuji tedy ostatním zhotovit vzduchové rozvody, neboť u mě dobře zatepleném bytě je brzy horko a bez nuceného oběhu nejde teplo rozvést. Kamna s dvojitým CB spalování můžu jen doporučit.